Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zespół Tańca Współczesnego "KONTRA"

kontraTaniec nowoczesny (modern dance) to sztuka inspirowana m. in. folklorem indiańskim i afrykańskim, której korzenie tkwią jednocześnie w tradycji europejskiego baletu klasycznego. Taniec nowoczesny pozostawia tancerzowi wolną inwencję i swobodę w kreowaniu ruchu. Zajęcia z tańca nowoczesnego rozwijają poczucie rytmu, pozwalają lepiej poczuć możliwości swojego ciała, poprawiają koordynację i stymulują rozwój psychoruchowy.

Zespół "KONTRA"  istnieje od 2009 roku. Podbił serca publiczności i zdobył uznanie jury na takich festiwalach jak Aleksandrowska Wiosna 2010 czy Wojewódzki Przegląd Artystyczny Placówek Pracy Pozaszkolnej "Konfrontacje 2011".

"KONTRA" zaprasza w swoje szeregi dzieci od lat 9. Zajęcia odbywają się w sali z lustrami i poręczą do ćwiczeń. Zespół utworzyła i prowadzi Beata Budzewska.

Taniec przez swój nierozerwalny związek z muzyką ma duże znaczenie w podnoszeniu muzykalności i rytmiczności wykonawców. I tak muzyka ze względu na jej bardzo szeroką skalę różnorodnych właściwości jest nie tylko czynnikiem uprzyjemniającym wykonywanie danego ruchu, uatrakcyjniającym sposób jego wykonania, ale także pomaga w oddaniu właściwego charakteru emocjonalnego danego tańca. Przyczynia się zatem do podnoszenia wrażliwości dzieci uczestniczących w zajęciach tanecznych na piękno ruchu, ale również wzbogaca je o dodatkowe przeżycia i doznania estetyczne.

Uczestnictwo w zajęciach tanecznych rozwija u dzieci poczucie koleżeńskości, tolerancję w stosunku do mniej zdolnych kolegów. Dzieci śmiałe i uzdolnione powinny być wykorzystane przez nauczyciela do pomocy słabszym, które w bezpośrednim kontakcie z dziećmi muzykalnymi i zręcznymi prędzej uzupełniają swoje braki.