Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Nauka gry na gitarze

gitara1Zajęcia odbywają się w małych grupach, co umożliwia indywidualną pracę z każdym uczestnikiem. W systemie nauczania uwzględnia się każdy stopień zaawansowania i upodobania ucznia począwszy od akompaniamentu gitarowego do piosenek, poprzez grę klasyczną, elementy techniki gry na gitarze elektrycznej, aż do podstaw improwizacji bluesowej i jazzowej. Można też kształcić się w grze na gitarze basowej i warr guitar.

Na zajęcia nauki gry na gitarze zapraszamy dzieci i młodzież od 9 lat. Zajęcia prowadzą Przemysław Pogocki i Tomasz Maryniak.

Gitara to coś więcej niż instrument. Jej ogromna popularność powoduje, że stała swoistym fenomenem – symbolem poezji, wolności, buntu, młodości....

Tego fenomenu nie sposób wyjaśnić, natomiast można przytoczyć w kilku słowach szereg zalet tego instrumentu:

Na gitarze można wykonywać zarówno polifonię Bacha, jak i popularne piosenki „ogniskowe”, klasyczne sonatiny i muzykę rockową. W każdym przypadku gitara brzmi naturalnie i świeżo.

Jest wiele szkół gry na gitarze. Systematyczność ćwiczeń jest podstawą, jednak gitara zrywa ze stereotypem żmudnych wprawek, a uczeń może wybrać własną ścieżkę i styl.

Gitara może towarzyszyć swojemu właścicielowi wszędzie i nie potrzebuje skomplikowanych zabiegów konserwacyjnych., a popularne „pudło” można nabyć za bardzo niewygórowaną cenę!