Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zespół Artystyczny "STONOGA"

  • Zespół istnieje od 1979 roku. Ma na swoim koncie setki występów w kraju i za granicą, jest laureatem wielu znaczących konkursów takich jak "Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie" czy "Nowa Piosenka w Starym Krakowie".
  • Zespół Artystyczny "STONOGA" specjalizuje się w widowiskach tanecznych. Układy choreograficzne tworzone są do piosenek pisanych specjalnie dla zespołu. Tematyka i stopień trudności utworów dostosowany jest do wieku wykonawców, którzy ćwiczą w różnych grupach wiekowych.
  • Zespół regularnie bierze udział w konkursach i festiwalach, a na koniec każdego sezonu prezentuje swoje dokonania na scenie Filharmonii Łódzkiej.
  • Zespół Artystyczny "STONOGA" zaprasza do wspólnej zabawy dzieci od lat 4 chcące rozwijać swoje zdolności taneczne i wokalne. Zajęcia odbywają się w sali z lustrami i poręczą do ćwiczeń.
Zespołem kieruje niezastąpiona, jedyna w swoim rodzaju Marta Świątecka!

57006226_1587394098071235_4902154575051489280_nDzieci bardzo lubią tańczyć, a wiele zabaw połączonych z ruchem i tańcem podejmują spontanicznie, dlatego te reakcje należy rozwijać już od pierwszych lat życia. Taniec jest naturalnym zjawiskiem podnoszącym poziom endorfin czyli ,,związków przyjemności” we krwi, a przyjemność czerpana z ruchu w takt muzyki zwiększa naturalną radość dziecka. Już obcowanie z muzyką stwarza nastrój zadowolenia, a taniec przy muzyce jeszcze tę radość potęguje.
Zabawy ruchowe i taniec w rytm muzyki sprzyjają rozwojowi wszechstronnej sprawności ruchowej u dzieci w każdym wieku. Dzieci wyzbywają się kompleksów, zahamowań, otwierają się na świat, są spontaniczne i odnajdują swoje miejsce w grupie rówieśniczej.
Taniec kształtuje dodatnie cechy charakteru takie jak: cierpliwość, wytrwałość, odwaga, odporność na trud i zmęczenie. Dziecko nabywa umiejętności współdziałania w grupie, akceptacji samego siebie i innych, poszukiwania i pokonywania barier swoich możliwości. Ponadto taniec rozwija pamięć, myślenie, spostrzegawczość, uwagę, orientację, wyobraźnię i inteligencję twórczą. Zabawy taneczne i tańce ćwiczą także i usprawniają spostrzegawczość, refleks, koordynację wzrokowo-ruchową, orientację i wyobraźnię przestrzenną, kształtują świadomy ruch, oddech, uczą podejmowania decyzji, wdrażają do ładu i porządku.
W tańcu dziecko spontanicznie reaguje na elementy muzyki ruchem, w postaci różnych kroków i figur, a obecność podkładu muzycznego niweluje skutki fizycznego zmęczenia. Taniec kształtuje precyzje ruchów oraz doskonali ich koordynację, ruchom dziecka nadaje lekkości, sprężystości, gibkości, płynności i skoczności. Pozytywnym zmianom ulega postawa ciała dziecka, gdyż dbając o estetykę i elegancję ruchów wymaga się od niego ,,prostych" pleców, ściągnięcia łopatek i podniesienia głowy. Taniec zapobiega wadom postawy oraz ma pozytywny wpływ na ich korygowanie.